Finals Autonòmiques de frontó individual a Massamagrell

fotos-de-pelota-valenciana-1
ES+ACTUAL.REDACCION.- Diumenge que ve, 2 de març, en la localitat de “l´Horta Nord” de Massamagrell es tancaran els JECV de frontó individual, amb la fase final de les categories aleví i cadet masculines

Després de la suspensió de la fase final Autonòmica dels “XXXII Jocs Esportius de la Comunitat Valenciana de frontó individual”, per la climatologia, el diumenge es jugaran les últimes partides d’esta modalitat dins del calendari dels JECV. En el poliesportiu de Massamagrell es disputaran totes les partides en els cinc frontons habilitats per a la competició de les categories aleví i cadet, en els dos nivells de competició. En la fase Autonòmica masculina participaran 50 jugadors procedents de 27 escoles de les tres províncies (Rafelbunyol, Petrer, Orba, El Puig, Oliva, Xilxes, Llíria, Valencia-Saler, Algimia Alfara, Tibi, Murla, València-Ferran Rodriguez Fornos, Tavernes de la Valldigna, Onda, València-Tomàs de Montañana, Casinos, Xest, Alfàs del Pi, Massalfassar, Benidorm, Calp, Piles, Borbotó, Baronia, Meliana, Xàbia i Almassora). A partir de les 13 hores (aproximadament), s’entregaran les medalles i diplomes als millors jugadors de la disciplina individual.

Jugadors classificats per a disputar la fase final Autonòmica dels JECV de frontó individual;
NIVELL A
– Categoria aleví:
Alejandro Rafelbunyol
Alex Petrer
Javier Petrer
Marc Orba
Julià Orba
Marco d’El Puig
Efrén d’El Puig
Alberto d’El Puig
Carlos d’Oliva
Javier d’Oliva
José Antonio de Xilxes
Diego Onda

– Categoria cadet:
Álvaro Massalfassar
José Luis de Benidorm
Juanmi Calp
Ximo Piles
Sacha Orba
Alex Dènia
Jordi Calp
Javier de Xilxes
José Ramón Borbotó
Yago Tibi
Jordi Calp
Jesús Baronia

NIVELL B

– Categoria aleví:
J. Luis Llíria
Javi Saler
Luis Algimia
Dani Rafelbunyol
Josep Saler
Sergi Tibi
Francisco Petrer
Edgar Murla
Pau Orba
Vicent de Tav. Valldigna
Gorka Fornos
Pablo Boronat del Tomás de Montañana – València
Mario de Casinos
Quique del Tomás de Montañana – València
Mario del Tomás de Montañana – València
Alejandro d’El Puig
Álvaro de Cheste
Marcos Alfas del Pi
Héctor Casinos
Aitor Petrer

– Categoria cadet:
Óscar baronia
Guillém Meliana
Álex Alfàs del Pi
Iván Xàbia
Álvaro d’Almassora
Adrián Algimia

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *