Connect
To Top

Gran Gala de l’Esport Infantil

El Palau de l’Exposició va rebre divendres passat, 16 de febrer, vora 200 xiquets i xiquetes per celebrar la Gala Infantil de l’Esport.  

La Fallera Major Infantil de València, Daniela Gómez, juntament amb la seua Cort d’Honor, van ser les encarregades d’entregar els premis dels concursos i campionats organitzats per la Delegació d’Infantils i Joventut i per la Delegació d’Esports.

Es repartiren els guardons de dibuix i pintura, maquetes, escacs, animació de mitja marató, petanca, futbol 8 i pilota valenciana.

Els assistents van poder gaudir d’un espectacle de màgia que amenitzà la gala amb trucs que sorpreneren els allí presents. Després de finalitzar l’entrega de premis, els guanyadors gaudiren d’un berenar per festejar-lo juntament amb els seus companys.

Estos són els guanyadors:

Escacs

Categoria: Equips

1.º Duc de Gaeta – Pobla de Farnals (nº 145)

2.º Bilbao – Maximiliano Thous (nº 107)

3.º Venezuela – Agustín Sales (nº 199)

Categoria: Sub 10

1.º Guillermo Beneyto de Ramón (nº 278)

2.º Lucas Quiles López (nº 145)

3.º Sergio Edo Bayo (nº 74)

Categoria: Sub 14

1.º Lucía Follana Albelda (nº 380)

2.º Alejandro Casani Fores (nº 188)

3.º Francisco Daniel Machancoses Arastey (nº 226)

Categoria: Sub 18

1.º Alejandro Camps Edo (nº 74)

2.º Javier Pedrón Ortega (nº 358)

3.º Javier Delmonte Úbeda (nº223)

Dibuix

Categoria: A

1.º Daniel El Founti Pérez (nº 150)

2. Noelia Tejedor Shook (nº 300)

3.º Claudia Molina (nº127)

Categoria: B

1.º Sofía Arroyo Gorriz (nº 78)

2.º Lucía Merina Pérez (nº 150)

3.º Sara Bertomeu (nº 202)

Categoria C

1.º Silvia Albiñana Tortosa (nº 83)

2.º Eva Palma Esteve (nº 48)

3.º Sara Sánchez (nº 128)

Categoria: Cartells

1.º María Martín Martínez (nº 174)

2.º Carla Adelantado Sanz (nº 313)

3.º Javier Elena Castilla (nº 145)

Categoria: Extraordinari

Ana Lola Aparisi García-Luengo (nº 330)

Futbol 8

1.º Poblats al Sud

2.º Malvarrosa – Cabanyal – Beteró

3.º Pla del Remei – Gran Vía

3.º Russafa A

Maquetes

1.º Exposició – Misser Mascó – A. Baca (nº 22)

2.º Sant Vicent Mártir – Pianista A. Iturbi (nº  152)

3.º  Marqués de Montortal – José Esteve (nº 61)

4.º Duc de Gaeta – Pobla de Farnals (nº 145)

5.º Santa María Micaela – Martí l’Humà(nº 300)

6.º Santiago Rusiñol – Compte Lumiares (nº 366)

7.º Daroca – Padre Viñas (nº 117)

8.º Salvador Giner – Gregorio Gea (nº 263)

9.º Plaça de Sant Bult (nº 19)

10.º Illes Canàries – Trafalgar – Samuel Ros (nº 178)

11.º Barri de Sant Isidre (nº 260)

Petanca

1.º Barri de Sant Isidre (nº 260)

2.º Mestre Valls – Marí Albesa (nº 128)

3.º Humanista Mariner – Manuel Simó (nº 202)

Pilota 

Categoria: Delegació

1.º Cra. San Lluís – Avinguda Dr. Waksman (nº 114)

2.º Humanista Mariner – Manuel Simó (nº 202)

Categoria: Honor

1.º Humanista Mariner – Manuel Simó (nº 202)

2.º Venezuela – Agustín Sales (nº 199)

3.º Duc de Gaeta – Pobla de Farnals (nº 145)

Pilotari: Antonio Aroca Gómez (nº 202)

Categoria: Primera

1.º En Plom – Guillén de Castro (nº 167)

2.º Cra. Sant Lluís – Avinguda Dr. Waksman (nº 114)

3.º Humanista Mariner – Manuel Simó (nº 202)

Categoria: Segona

1.º Cra. Sant Lluís – Avinguda Dr. Waksman (nº 114)

2.º Cuba – Dènia (nº 85)

3.º Juan Bautista Vives – S. Ferrandis Luna (nº 203)

Categoria: TFMIV

1.º Humanista Mariner – Manuel Simó (nº 202)

2.º Duc de Gaeta – Pobla de Farnals (nº 145)

¡Enhorabona a tots!

Comments

comments

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

More in Fiestas